Zostaw nam swojego @ a będziemy Cię na bieżąco informować o nowych artykułach oraz ciekawych wydarzeniach ze Świata Coachingu.


Definicja

Wniosek o rejestrację zawodu coacha złożony w sierpniu 2013 roku przez Izbę Coachingu doczekał się odzewu. Decyzją Ministra Pracy i Polityki Społecznej od 1 lipca 2014 roku profesja “coach” jest umieszczona w klasyfikacji zawodów i specjalności.
Czytaj więcej...
 

Coaching czerpie z wielu źródeł i dziedzin. Obecne specjalizowanie się coachów w różnych typach coachingu (np. busiensss coaching, art coaching, yoga coaching) i stosowanie tej metody w wielu obszarach prywatnych i zawodowych (np. coaching w edukacji, coaching kariery) powoduje, że ta lista źródeł ciągle się poszerza.

Czytaj więcej...
 

W zaledwie kilkanaście lat coaching z mało znanej koncepcji stał się jedną z kluczowych metod rozwoju człowieka, zarówno w sferze życia prywatnego, jak i zawodowego. Jego popularność zarówno wśród indywidualnych osób, jak i firm rośnie z roku na rok. Skąd w takim razie pochodzi słowo coach?

Czytaj więcej...
 

Coaching jest coraz bardziej popularną metodą rozwoju pracowników. To stosunkowo młoda dyscyplina, dlatego nie ma jednej, wspólnej wszystkim koncepcji. Brakuje jasnych wytycznych, co do prowadzenia sesji, nie ma także jednej definicji. W literaturze często można spotkać się ze stwierdzeniem – ilu coachów, tyle definicji. Do tej pory stworzono podstawowe założenia i reguły, które wielu coachów interpretuje na swój sposób.

Oto kilka przykładów definicji stworzonych i uznawanych przez organizacje zrzeszające coachów:

Czytaj więcej...
 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.